امروز: ۱۴۰۳ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
 

ماهنامه مهر97- شماره 82

 ماهنامه مهر97- شماره 82

پیشنهاد برای گوساله های شیرخوار

 

 

🔴 زمان مصرف استارتر و آب

 

در مورد مصرف استارتر پیشنهاد میشود که از 5 روزگی استارتر به همراه اب تمیز و با کیفیت در اختیار گوساله قرار بگیرد و نسبت به حجم مصرف روزانه مقدار استارتر افزایش پیدا کند. دو نکته حایز اهمیت است در این مورد یکی اینکه استارتری که در اختیار گوساله قرار میگیرد حتی الامکان هر 12 ساعت یا روزانه حتی در صورت عدم مصرف تعویض گردد و نکته دوم اینکه اگر از استارتر مش استفاده میشه حتما مقدار رطوبت موردنیاز را تامین نماییم.

 

 

🔵 زمان استفاده از علوفه برای گوساله شیرخوار

 

در مورد مصرف خوراک بهتره است از روز اول استارتر به همراه 5 درصد کاه با اندازه قطعات 2تا3 سانت در اختیار گوساله قرار گیرد.

 

🔸توجه به میزان انرژی و پروتیین استارتر مصرفی بسیار مهم است.

 

استفاده از منابع ویتامین های گروه ب و پری بیوتیک ها در استارتر میتواند در بهبود عملکرد دستگاه گوارش گوساله و توسعه شکمبه نقش موثری را ایفا نماید.

 

🔴زمان از شیر گیری

 

 در دوران شیر خوارگی گوساله،

زمان شروع از شیرگیری هم میتواند زمانی باشد که گوساله حداقل به مدت سه تا چهار روز متوالی روزانه 800 تا 1000 گرم از خوراک خود را مصرف کند .پس مدت زمان از نظر روز در بحث از شیرگیری گوساله بستگی به یک مدیریت خوب دارد، هرچه مدیریت شیر دهی و خوراک دهی و حتی مدیریت جایگاه و بستر از نظر بهداشت و ایده ال بودن نوع جایگاه و بستر از نظر تهویه .مقدار نور و نوع بستر خوب باشد شما زودتر میتوانید گوساله را به یک نشخوار کننده تبدیل کرده و بهترین عملکرد را داشته باشند.

تاريخ: ۱۳۹۷/۹/۷
 


آب و هوااوقات شرعی

طراحی و اجرا توسط وب باکس پورتال